Vyjádření AT k situaci na serveru

Zamčeno
Alien
Management
Management
Příspěvky: 245
Registrován: pon zář 09, 2019 11:11 am

Vyjádření AT k situaci na serveru

Příspěvek od Alien » sob lis 23, 2019 12:09 amVyjádření AT k situaci na serveru

Vážení hráči,

z pozice Lead Administrátora našeho serveru jsem jaksi povinný se k dané situaci vyjádřit. Není žádným tajemstvím, že playerbase v posledních dnech rapidně klesla. Jedním z hlavních důvodu jsou fámy o tom, že současný development server nevyvíjí, což musím potvrdit, zvláště když je situace očividná (nevychází buildy).

Také bych rád podotkl, že server zažil podobné situace už nesčetněkrát. Vždy se jednalo především o externí důvody ze strany hráčů (tzn. reálné povinnosti - škola, práce aj.) a na straně druhé - pomalý vývoj serveru. Pro starousedlíky (dlouhodobě hrající hráče) se nejedná o nic překvapujícího. Hůře to nesou noví členové komunity, které současná situace odrazuje.

Fungování AT taky nebylo/není ideální, nicméně většinu povinnosti, které AT mělo plnit (vyřizování stížnosti a podpora ve hře) bylo z mého pohledu naplněno. Je také důležité zmínit, že se nám všem (hráčům) podařilo alespoň na chvíli sjednotit komunitu i s jiným serverem (např. PLA předtím). Což si myslím, že společné vztahy mezi komunitami dospěly ke svému nejlepšímu bodu snad za celou dobu fungování CZ/SK SAMP RP scény. Asi to už bude i tím, že jsme za roky hraní RP starší a máme touhu po jednom stabilním serveru, na kterém bude smysl hrát. Příznivé vztahy mezi komunitou, mohu doložit i tím, že ve srovnání s předchozí verzi SFB, jsme měli minimum reportu ať už na foru nebo ve hře. Většinu věci jsou hráči ochotni řešit domluvou.


Co bude dal?
Jak již bylo řečeno, nynější development nemůže ve vývoji serveru z vlastních důvodu pokračovat. V současné době se nám taky přihlásilo několik zájemců, kteří by byli ochotni finančně vývoj serveru podpořit a to i na úkor toho, aby server běžel bez buildu.

A abych vás alespoň částečně uklidnil, tak v tuto chvíli vedeme "jednání" s třetí stranou, která by měla reálný zájem o odkoupení serveru a pokračovat v jeho vývoji. Dopadne-li vše dobře, budeme vás neprodleně informovat. Server zatím bude stále otevřený.

Zamčeno